PRAKTYCZNE SZKOLENIE ONLINE

Bazy danych SQL to jeden z podstawowych komponentów systemów kontroli i nadzoru produkcji takich, jak SCADA, MES czy ERP. Jak wiadomo, systemy te zbierają informacje z wielu urządzeń wykonawczych, jak na przykład PLC, oraz archiwizują je umożliwiając ich późniejszą analizę lub wizualizację. PLC od Unitronics serii UniStream posiadają wbudowaną obsługę baz danych SQL, dzięki czemu ich integracja z systemami kontroli jest jeszcze łatwiejsza!

07.07.2020 11:00
09.07.2020 11:00

Zarejestruj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji handlowej, uczestnictwem w wydarzeniach oraz sprzedażą produktów lub usług przez Elmark Automatyka. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji tego tematu. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane będą przetwarzane do czasu ew. odwołania zgody. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania, a także prawie wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Elmark Automatyka S.A. (ul. Niemcewicza 76, 05-075 Warszawa).

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną przez Elmark Automatyka S.A.

Podczas szkolenia nauczysz się, w jaki sposób skomunikować PLC z serwerem baz danych, na przykładzie MS SQL Server 2014 Express. Przekonasz się, jak proste jest tworzenie tabel, odczyt i zapis zestawów danych oraz wykonywanie procedur składowanych z poziomu HMI.

Agenda szkolenia:

  • Pierwsze kroki – wprowadzenie i przetestowanie połączenia z PLC
  • Omówienie sposobu komunikacji PLC i serwera SQL.
  • Tworzenie tabel w bazie SQL z poziomu HMI sterownika.
  • Odczyt/zapis zestawów danych i ich prezentacja na HMI.
  • Wykonywanie procedur składowanych.
  • Pokaz praktyczny – integracja z systemem SCADA ICONICS.


Przygotowaliśmy 2 terminy do wyboru. Prosimy o przemyślane zapisy, ponieważ lista urządzeń jest ograniczona (20). Przy przekroczeniu liczby chętnych, zapiszemy Cię na listę rezerwową. Jeśli zwolni się miejsce, uzyskasz dostęp do fizycznego urządzenia, a jeżeli nie - to nadal możesz uczestniczyć w webinarze -  jako wolny słuchacz.